Jedzenie z drukarki 3D

Niedawno firma Dovetailed opracowała drukarkę 3D – Nufood Robot 3D, która umożliwia wybór koloru, smaku oraz kształtu jedzenia. Wielbiciele czynności kulinarnych oraz smakosze mogą liczyć na nową maszynę do pomocy!

Jadalne produkty drukowane przez urządzenie to małe, płynne kapsułki, nazwane przez producentami „bombami smaku”. Zawierają one tylko naturalne składniki, które mogą być używane do naśladowania istniejących owoców i produktów oraz do tworzenia nowych smaków poprzez ich łączenie.

Dodatkowo drukarka Nufood Robot 3D pozwala w pełni ustalić wygląd oraz kształt produktu. Dołączona do drukarki aplikacja umożliwia zaprojektowanie kształtu. Nufood zamierza wprowadzić to urządzenie na rynek, ale również chce umożliwić udostępnianie swoich smaków oraz twórczości poprzez dedykowaną aplikację.

„Widzimy potencjał na codziennie użytkowanie naszego wyjątkowego urządzenia”, mówi Robert Curtis, główny deweloper drukarki Nufood Robot 3D. „Ludzie będą mogli tworzyć to, co chcą na swoje żądanie. Będzie można tworzyć nowe przyprawy, dodatki do żywności i koktajli. I będziesz zaskoczony tym, jakie smaki będą tworzone”, dodaje.

Firma ma nadzieję, że urządzenie będzie można zakupić za mniej więcej taką cenę, jak wysokiej klasy urządzenie espresso.

Drukarka Nufood Robot 3D oczekuje w tym momencie na międzynarodowy patent. Działanie ich drukarki od innych, ponieważ żywność jest stworzona na bazie cieczy. Firma liczy, że chociaż drukarka jest w fazie prototypu, zostanie wypuszczona do produkcji w przyszłym roku.