Pomnik budowany drukiem 3D

Co roku w Walencji od 15 do 19 marca pojawia się do trzech milionów turystów. Jest to spowodowane Świętem Świętego Józefa, powszechnie nazywane „Las Falls”. W ciągu pięciu dni wszystko koncentruje się wokół tworzenia i niszczenia gigantycznej rzeźby z drewna i papieru, mierzącego do 180 centymetrów. O północy 19 marca jest pokaz sztucznych ogni. Jednym z najważniejszych momentów jest ceremonia religijna, podczas której składa się ofiarę z kwiatów Matce Bożej Foresaken. Tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci, ubranych w tradycyjne stroje Walencji, zbiegają się na Plaza de la Virgen i budują pomnik Matki Bożej ze świeżo zebranych kwiatów.

Dla przyszłorocznej uroczystości lokalna drukarnia 3D Stuyo 3D, zaoferowała możliwość dla wszystkich obywateli wydrukowania modeli samych siebie, które zostaną wykorzystane do wybudowania potężnej, 16-metrowej rzeźby Matki Bożej. Jeśli się uda, będzie to największy w historii pomnik wydrukowany za pomocą technologii 3D. Przedsięwzięcie wymaga ponad tysiąca figurek mieszczan. Według Stuyo 3D jest to bezprecedensowy projekt, który zwraca się do wszystkich członków społeczności. Stuyo 3D planuje zostać przy skali 1:10 przy budowie pomnika, czyli wydrukowane figurki będą miały około 16-18 centymetrów.

Ponieważ co roku pomnik się zmienia, firma nie była jeszcze w stanie powiedzieć, jak ich projekt będzie wyglądać ostatecznie.