Serce wydrukowane technologią 3D.

Druk 3D staje się coraz ważniejszy, nie tylko w technologii, ale również w świecie medycznym. Dzięki drukowi 3D można ratować życie na ogromną skalę poprzez tworzenie replik organów lub uzupełnianie braków w przypadku złamań.

Niedawno chińscy lekarza uratowali 9-miesięcznego chłopca – Chen Chen’a -, przeprowadzając ważną operację serca z wykorzystaniem repliki serca wydrukowanej za pomocą drukarki 3D.

Chłopiec cierpiał na wrodzoną wadę serca – ma dziury w sercu. Podczas pierwszej operacji okazało się, że otwory są większe niż przewidywano. Kiedy problemy z oddychaniem nie mijały po operacji, kolejne badania wykazały, że ma kolejne otwory. Lekarze postanowili wykorzystać technologię druku 3D, aby stworzyć replikę w skali 1:1.

Dzięki przeprowadzonej operacji z repliką wykonaną technologią 3D, uratowano życie chłopca. Według chirurga Sun Jiana, Chen Chen jest pierwszym dzieckiem w Chinach, który został uratowany dzięki replice serca wykonanej za pomocą drukarki 3D. „Jest to dobra wiadomość dla innych dzieci ze złożoną wrodzoną wadą serca” – dodaje.