Obudowy Huawei

Projekt: Obudowy do telefonu Huawei z druku 3D.

Firma Huawei opracował aplikację na telefon wykorzystującą sztuczną inteligencję, aby umożliwić osobom niewidzącym “zobaczyć” emocje na twarzy osoby, z którą rozmawiają, tłumacząc je na dźwięki.

Aplikacja Facing Emotions, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Niewidomych, wykorzystuje tylną kamerę telefonu Mate 20 Pro telefonu Huawei, aby odczytać emocje na twarzy każdego, z kim rozmawia niewidomy użytkownik, analizując ich ekspresję za pomocą sztucznej inteligencji (AI) . Wykorzystany w telefonie algorytm uczenia się w trybie offline identyfikuje główne cechy twarzy rozmówcy, w tym brwi, oczu, nosa i ust. Następnie może określić pozycje względem siebie i zidentyfikować konkretną emocję.

Projekt obudowy z druku 3D został stworzony przez polskiego projektanta Jana Kochańskiego, a wykonany przez firmę Rapid Crafting.

Modele obudów z wydrukowaliśmy 3D w technologii DLP. Dobór odpowiedniej technologii zapewnił dokładność wymiarowa oraz estetykę gotowego produktu.

Na ten moment zostało wykonane ponad 200 obudów w technologii druku 3D. Dzięki takiemu sposobowi wytwarzania nie jest potrzebne tworzenie kosztownych form wtryskowych a ilość wytworzonych modeli idealnie odpowiada zapotrzebowaniu.

Więcej informacji oraz spot: https://youtu.be/x_ipT69JWdc

oraz Dezeen: https://www.dezeen.com/2019/01/02/huawei-app-blind-facing-emotions/