Imponujący Gladiator

Jan Löchler, znany w internecie jako 3D Ghost, ma niezaprzeczalny talent do animacji 3D. Jego prace są bardzo szczegółowe i realistyczne – często są oparte na jego własnych wyobrażeniach postaci w grach. Ostatnio 3D Ghost wyruszył do świata druku 3D!

Jest ostatni projekt to drukowany 3D model olbrzymiego (23 cm wysokości) i w pełni opancerzonego Gladiatora. Löchler mówi, że pracował nad projektem do średniowiecznej gry i chodziło o to, aby połączyć różne style pancerza, w tym przypadku gladiatora i klasycznej zbroi rycerza. 3D Ghost dokładnie studiował elementy zbroi z czasów gladiatora i średniowiecznej epoki. Konkretne style i szczegóły wybrał samodzielnie, a wynik jest imponujący!

Figurkę wydrukował za pomocą własnej drukarki Form1. Po wydrukowaniu mówił „To było wspaniałe, jak widziałem figurkę na ekranie, ale jeszcze lepiej było mieć go w ręku i dotykać to, co samemu się stworzyło”

Ze względu na swoją specyfikację, Gladiator składa się z 19 indywidualnie drukowanych elementów z szarej żywicy. Cały proces trwał około 50 godzin, 6 sesji (jedna sesja zawierała od trzech do czterech sztuk). Oczyścił elementy alkoholem IPA i wodą, a następnie złożył i skleił wszystkie elementy w całość.

Gladiator był czwartym projektem 3D Ghost do wydrukowania 3D. Jego pozostałe projekty to Captain America , Mad Tree oraz Hulk vs Hulkbubster. Jan Löchler myśli o kolejnym projekcie: „Myślę, że będzie to coś podobnego do gladiatora, ale jeden krok dalej”.