Buduj niesamowite wieże!

Lucia Di Santo, użytownik MyMiniFactory, wymyśliła grę, która jest częścią Lego, Jenga i dodatkowo jest w niej trochę inżynierii matematycznej.

Na czym polega?

Z elementów drukowanych technologią 3D musisz zbudować wieżę. Utrudnienie polega na tym, iż każdy element Brickhas ma inną wagę i gdzie indziej środek ciężkości, dzięki czemu można łączyć je na różne sposoby i budować w ten sposób wieże o różnych kształtach – nawet na nierównej powierzchni!

Di Santo mówi, że zawsze chciała stworzyć coś takiego, a druk 3D sprawił, że jej pomysł stał się wykonalny.

Aby każdy element miał swój własny ciężar i środek ciężkości, Di Santo współpracowała z inżynierem i matematykiem Anthonym Voilque’em. Korzystając z SolidWorks, obliczali, gdzie najdalej może być środek masy od samego środka elementu, jednocześnie nie tracąc wyglądu zwykłej cegiełki.

Di Santo mówi, że Tricky Brick są dla każdego- i małych i dużych. Układając wieżę, musisz słuchać swojej intuicji i patrzeć na równowagę. Dzieci mogą się uczyć zasad równowagi, a dorośli mogą rywalizować z przyjaciółmi w budowie coraz mniej standardowych wież.

Di Santo planuje rozszerzyć jeszcze grę, projektując dodatki, które będzie można pobrać i samodzielnie wydrukować technologią 3D.