Szkielety mitycznych stworzeń

 

Projektant 3D i modelarz, Brian Richardson, w mitycznym, tajemniczym królestwie mieszka przez cały rok. Zafascynowany kryptozoologią i mitologią, zaczął rzeźbić i drukować 3D szkielety stworzeń, aby opowiedzieć ich historię i dostować je do rzeczywistości. Obecnie sprzedaje 50 różnych modeli na swojej stronie internetowej Mythic Articulations, w tym ostatnio dodane Mothman, Terror Bird i Tooth Fairy.

Po sukcesie pierwszego szkieletu ptaka, postanowił skupić się na kryptozoologi, czyli na zwierzętach i roślinach, których istnienie zostało jedynie zaproponowane, ale nie udowodnione przez ludzi. Wyobraził sobie bardzo szczegółowo anatomię tych zwierząt i podzielił się legendami o nich z ludźmi. Najwidoczniej wiele osób chce się dzielić swoimi zainteresowaniami – “Reakcja fanów i klientów jest zdecydowanie pozytywna” – powiedział Richardson.

Szkielety mają średnia długość 7 cali a ich ceny wahają się między 40$ a 100$. Zamówienia są przetwarzane przez Shapeways i drukowane z Nylonu.

Jednym z ostatnich szkieletów jest the Thoot Fairy. Jego wersja została luźno oparta na Wróżce Zębuszce z Hellboy II i w mniejszym stopniu z wróżki z “Nie bój się ciemności”. Efekt jaki osiągnął, jest intrygujący. Raczej nie chciałbyś tego zobaczyć w nocy nad swoim łóżkiem.

Do końca 2015 roku Richardson będzie się głównie koncentrować na realizacji, a gdy to zrobi, skupi się na kolejnych dziełach, np na potworze z Loch Ness, Mokele Mbembe i wiele innych. Chciałby też kiedyś stworzyć Krakena. Tak więc, Richardson wciąż bada i wyobraża sobie nowe stworzenia, które może dodać do swojej kolekcji.

tooth fairyThe Tooth Fairy.

 

 

0 Antworten

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Wollen Sie an der Diskussion teilnehmen?
Feel free to contribute!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.