Pierwsze drukowane w 3D..krany!

Słyszeliśmy i czytaliśy już o drukowanych w technologii 3D domach, które zrewolucjonizują branże projektowania oraz budownictwa. Teraz nadszedł czas na sprzęt i produkty do wystroju wnętrz. Jedną z firm, która wdrożyła drukarki 3D do swojej produkcji jest American Standard Brands, specjalizująca się w bateriach łazienkowych oraz armatury łazienkowej.

Wspomniana firma jest uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych, a ich produkty charakteryzuja się perfekcyjnym wykonaniem.

Może się to wydać zaskakujące, ale marka American Standard jako pierwsza wypuściła na rynek krany drukowane w 3D. Dzięki możliwościom jakie daje druk 3D, firma jest w stanie wykorzystać nowe sposoby projektowanie wyglądu i funkcjonalności kranów, które nie były jeszcze dostępne na rynku.

Podczas gdy wiele firm korzysta z drukarek SLS do wykonywania prototypów produktów, które następnie są wykonywane w tradycyjny sposób, firma American Standard wykorzystuje drukarki 3D do pełnej produkcji.

Trzy projekty baterii łazienkowych DXV stworzone przez firmę American Standard otrzymały certyfikaty NSF, przeszły wszystkie wymagane atesty oraz spełniają normy oszczędzania wody WaterSense®.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy, firma planuje uruchomić sprzedaż baterii DXV poprzez ekskluzywne sieci salonów. Cena za kran wachać się będzie pomiędzy 12 000 a 20 000$.