W Polsce powstaje coraz więcej ciekawych projektów architektonicznych. Napewno zalicza się do nich Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Projekt stworzony prze pracownię NIZIO wyróżnia się nietuzinkową architekturą.

Jak można przeczytać na stronie gov.pl “

Mauzoleum jest interaktywnym muzeum narracyjnym, gdzie historia jest przekazywana za pomocą nowoczesnych technologii i materiałów, tak by ekspozycja działała na zmysły, emocje i wyobraźnię widzów – zachęcała do współuczestnictwa. 

W nowoczesnym obiekcie prezentowana jest w multimedialnej formie okrutna przeszłość, jaka wydarzyła się na ziemiach polskich. Mauzoleum, łącząc szacunek dla wydarzeń historycznych z potrzebami jakie rodzi świat współczesny, jest jednocześnie miejscem głębokiej refleksji historyczno-społecznej.

Rolą Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie jest dokumentowanie i upamiętnianie tragicznych zdarzeń, jakie miały miejsce na polskich wsiach w czasie II wojny światowej. W tym celu od lat Mauzoleum gromadzi eksponaty, dokumenty, pamiętniki, fotografie, prasa oraz przedmioty, które są świadectwem wielkiej ofiary jaką poniósł naród polski.”

Rapid Crafting miało wielką przyjemność wykonać makietę tego niesamowitego obiektu. Model został stworzony w technologii mieszanej – frezowaniem oraz drukiem 3D. Oczywiście nie zabrakło wykonanych ręcznie drzewek z komosy, które zdecydowanie dodają charakteru całej makiecie.

Makietę można obejrzeć w Muzeum Martyrologii. Oczywiście zapraszam do odwiedzenia muzeum. Robi wrażenie.