Miniaturowa szklarnia i wiele innych

UAU Project z Warszawy niedawno wyprodukowała szereg stylowych ozdób do domu, w tym miniaturową szklarnię, minimalistyczną lampę podłogową oraz konewkę. Projekt UAU jest graficznym studiem projektowym, specjalizującym się w projektach ekologicznych i materiałach naturalnych. Prowadzi go Justyna Fałdzińska oraz Miłosz Dąbrowski, którzy studiowali na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Jednym z najbardziej imponujących projektów jest GROWW, miniaturowa szklarnia. Składa się z drukowanej 3D podstawy i odwróconym szklanym słoju. Jest ona przystosowana na pojedyncze rośliny dla ogrodniczych entuzjastów, którzy nie mają wystarczająco dużo miejsca lub ogrodu, a chcą mieć rośliny. Podstawa GROWW bezproblemowo zazębi się z większością popularnych słoików w USA i EU: szeroki Mason Jar dla Ameryki, a dla Europy 82 mm średnicy gwintu. Działanie GROWW jest proste: w podstawie ziemia i nasionko, woda, szklane wieko na górze i… roślina rośnie. Wystarczy tylko nawadniać ziemię wodą. Dodatkowo urządzenie jest łatwe w transporcie, a ryzyko wysypania się ziemi jest minimalne. Plik STL dla szklarni jest możliwy do pobrania za 6€ na stronie UAU projekt. Wydruk składa się z czterech odrębnych części (z osobnych plików) i oznacza to, że użytkownicy mogą sami ustalić kolorystykę miniaturowej szklarni!

 

Drugi projekt również jest wart uwagi. Jest to konewka Viking. Ma bardzo intrygujący kształt i może być używany zarówno w domu jak i na zewnątrz. Może również pełnić rolę wazonu lub dzbanka. Niebawem będzie dostępny na stronie studia i będzie w czterech wersjach kolorystycznych: odcieniu nude, białym, czerwonym oraz kobalcie. Może uda się Wam dopasować Vikinga to GROWW? 🙂

 

0 Antworten

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Wollen Sie an der Diskussion teilnehmen?
Feel free to contribute!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.